CWOP a ověřování kvality dat

Stanice je členem meteorologické sítě CWOP (Citizen Weather Observer Program) a slouží jako zdroj pro mnoho mezinárodních předpovědních a výzkumných systémů (NWS, NCEP, NASA, atd...).
Naše stanice je v systému CWOP vedena pod označením D5139 nebo také DW5139 a momentálě registrována k městu Vsetín jakožto nejbliže hustě obydlené lokalitě.

Další odkazy okolo CWOP [en]:

Níže už jen srovnávací grafy kvality měření kde se porovnávají z data naší stanice, okolních stanic a METAR data z blízkých letišť. Rádius je cca 50km. Z grafů si lehce všimnete, že naše stanice je poměrně slušně přesná ve všech parametrech porovnávaných s daty z letišť (4. písmené označení např.: LKMT) které mají poloprofi nebo profesionální meteostanice s 24h osobní obsluhou.
Snad jen je zde rozdíl při slunečných horkých dnech kdy je teplota z naší stanice vyšší než u některých okolních (ne všechny). Na obranu lze říci, že stanice je vlastně umístěna v městské zástavbě a i přes malý radiační šťít (avšak umístěno v polostínu) se teplota v horkých dnech shoduje s teplotou ČHMU meteostanice ve Vsetíně kde se předpokládá měření teploty přímo v meteorologické budce.

SROVNÁVACÍ GRAFY

Naše stanice je v grafech vyznačena » touto světle modrou barvou « (D5139)
Časy jsu udávány v UTC. Pro místní čas je třeba přičíst k UTC času 1 hodinu v zimním a 2h v letním období.
Originální data s možností změny/přidání porovnávaných stanic + archiv k nalezení ZDE.

Tlak

Teplota

Rosný bod

Relativní vlhkost

Směr a rychlost větru

Týdenní průměr směru a rychlosti větru