Problémy se stanicí – Mráz

4. 12. 2010 8:22

Tak se ukázalo, že můj koncept stanice nevydrží mrazy. Pokud teplota klesne pod -2st. celsia, stanice nechce číst data. Problém bude asi v centrálni jednotce, která je stavěná na použití ve vnitřních prostorách. Status připojení k jednotce je v pořádku, jen data z jednotky jsou prázdná a to jak hodnoty z vnějších sezorů tak i z interních. Je škoda že jsem nestihl namontovat nový I2C systém, který měl vlastně skoro celou aktuální stanici nahradit.
Momentálně jsou data přijímána z nejbližší funkční stanice a bude tomu tak do doby než starou meteostanici nahradím novým systémem, což bude až sleze sníh. Do té doby alespoň stihnu sestavit zbrusu nový systém senzorů, který by měl být daleko více přesný a bezproblémový.

Novinky září 2010

29. 9. 2010 11:27

Už je to celkem doba co jsem se naposled ozval. Hold v poslední době nemám zas tolik volného času jak bych si představoval.
Přesto se mi podařilo i tak trochu se spoluprácí s kolegy z HovNetu postavit dvě kamery (Nový Hrozenkov – Vranča, Hovězí – obecní úřad) a jednu „satelitní“ meteostanici (Vranča). Přečíst zbytek příspěvku »

Aktuální informace – výstavba webu

18. 7. 2010 20:38

Bohužel nebylo moc času, zdraví a ještě se ukázalo že dokončení tohoto webu vyžaduje daleko více práce. Přečíst zbytek příspěvku »

Dokončovací práce na výstavbě stanice a kamery

4. 6. 2010 15:50

Základní výstavba stanice se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Webové stránky by mohly být dokončeny oficiálně spuštěny tak do 14-ti dní.

7Mpx kamera je už je dávno sestavená a i zaběhnutá. Jen nastal problém v elektronice kdy z neznámých důvodů odešel datový port na základní desce celého kamerového systému. Nyní se čeká na doručení nové základní desky a počítám, že do 14-ti dní by mohla být kamera nainstalována na obecním úřadě Hovězí.

Krom toho budu nejspíše v nejbližší době stavit novou kameru na vlek do Vranče v Novém Hrozenkově Přečíst zbytek příspěvku »

Ode dneška má stanice svůj deník!

29. 5. 2010 6:47

Několik důvodů proč byl deník vytvořen:

  • Pokud bude z naší strany chuť psát, můžete se tu dozvědět něco zajímavého o počasí v našem regionu.
  • Blog může sloužit i jako jakási „kronika stanice“
  • V případě nějakých technických problémů se stanicí, bude místo kde se můžou lidé dozvědět více o problému.
  • Máme možnost kde oznamovat novinky na webu
  • Komentáře u příspěvků mívají taky svou informativní hodnotu
  • A mnoho dalšího co mne teď po ránu nenapadlo. :-)

Přečíst zbytek příspěvku »